Pioneers in the industry, we offer automatic swing folding gate from India.
₹ 1250 / sq ft Get Latest Price
| Gate Type | Swing Gate |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 2400 mm (8 ft) |
| Gate Width | 4000 mm |
| Motor Capacity | 400 kg |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Gate Usage | Commercial, Residential, Industrial, Warehouse |
| Power Supply | 230 V AC |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Automatic Swing Gate Fabrication and As well As Automation Also. Motor Used Make Italy Brand .
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India