Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer automatic underground gate motor, swing gate motor, automatic gate motors and beninca sliding gate motor.
₹ 140000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Swing Gate |
| Gate Weight | 500 kg |
| Motor Power | 1 kW |
| Rated Speed | 2000 RPM |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 10 m/min |
| Usage Type | Residential |
| Phase Type | Single Phase |
| Remote Control | Included |
| Opening Frequency | 50 cycles/day |
| IP Rating | IP55 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Note :-
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Swing Gate |
| Gate Weight | 800 kg |
| Motor Power | 1 kW |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 10 m/min |
| Usage Type | Residential |
| Motor Voltage | 230 V |
| Power | 230 |
| Maximum Weight Per Leaf | 250 |
| Usage/Application | Residential or Commercial |
| Remote Operator | Automatic |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Note :-
Product can be customozed as per the customer's requirement.
Price depends on the customization.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Swing Gate |
| Gate Weight | 2000 kg |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Rated Speed | 1000 RPM |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 10 m/min |
| Usage Type | Commercial, Residential, Industrial |
| Motor Voltage | 24VDC |
| Power | 230 |
| Maximum Weight Per Leaf | 2500 |
| Usage/Application | Industrial |
| Remote Operator | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Phase Type | Single Phase |
| Remote Control | Included |
| Opening Frequency | 50 cycles/day |
| IP Rating | IP54 |
| Maximum Length Per Leaf | 12 meter |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 58000 / Piece Get Latest Price
| Gate Weight | 800 kg |
| Gate Weight Capacity | 800 Kg |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 10 m/min |
| Usage Type | Residential |
| Phase Type | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Motor Voltage: 24VDC
Usage Intensive duty Drive Motor
country Origin - Made in Italy
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India