Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer ms motorised gate, motorized sliding gate and ss motorised gate.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Track Sliding |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Gate Width | 6000 mm |
| Motor Capacity | 1000 kg |
| Opening Style | Sliding |
| Size | 12 Feet |
| Gate Usage | Commercial, Warehouse, Industrial, Residential |
| Power Supply | 230 V AC |
| Control Type | Push Button, Remote Control, Mobile App |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Usage/Application | Residential |
| Voltage | 230 V |
Iron Fabrication Gate Work and Fully Automatic swing Remote Control Drive Motor .this Product Made in italy Brand . 100% Maintenance Free
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Sliding Gate |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Opening Style | Sliding |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Mechanism | Motorized |
| Gate Width | 6000 mm |
| Usage/Application | Factory |
| Motor Capacity | 1000 kg |
| Size | 12 Feet |
| Power Source | Electric |
| Gate Usage | Residential, Commercial, Industrial, Warehouse |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Power Supply | 230 V AC |
| Control Type | Remote Control |
| Motor Voltage | 230 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Surface Finish | Polish |
| Open Style | Swing |
| Usage/Application | Home |
| Opening Style | Swing |
| Size | 12 Feet |
Minimum order quantity: 1 Piece
Note :-
Product can be customozed as per the customer's requirement.
Price depends on the customization.
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India