₹ 78000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Sliding Gate |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Gate Width | 4000 mm |
| Motor Capacity | 1500 kg |
| Gate Usage | Residential, Commercial, Warehouse, Parking, Industrial |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Power Supply | 230 V AC |
| Control Type | Remote Control, Mobile App, RFID Reader, Push Button |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India