Providing you the best range of automatic remote control gate with effective & timely delivery.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Single Swing |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Gate Width | 4200 mm |
| Size | 10 Feet |
| Opening Style | Swing |
| Gate Usage | Residential, Commercial, Farmhouse, Industrial |
| Opening Direction | Inward Opening |
| Power Supply | 230 V AC |
| Control Type | Keypad, Access Card, Remote Control, Push Button, Mobile App |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home |
| Mechanism | Motorized |
Minimum order quantity: 1 Piece
MS Fabrication Gate Work With Automatic and Manual Both CNC cutting Design Professional Gate Work Branded pipe Used for Fabrication Like Tata, Apollo and Jindal
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India