Offering you a complete choice of products which include stainless steel sliding gate and stainless steel hinged gates.
₹ 1600 / sq ft Get Latest Price
| Grade | SS 304 |
| Size | 6 Feet |
| Gate Width | Up to 4 m |
| Operation | Manual |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Usage Area | Residential, Industrial, Hospital, Commercial |
| SS Grade | SS304 |
| Surface Finish | Matt |
| Infill Type | Pipe |
| Track Type | Bottom Track |
| Motor Capacity | 1000 kg |
| Opening Type | Sliding |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Color | Brown |
| Material | SS |
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Height | 6 Feet |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Gate Width | 3600 mm (12 ft) |
| Gate Type | Double Leaf |
| Application Area | Farmhouse, Bungalow, Industrial, Commercial, Residential |
| Finish | Mirror Finish |
| Open Style | Swing |
| Usage/Application | Home |
| Frame Pipe Size | 75×40 mm |
| Infills Type | Pipe |
| Opening Direction | Both Side |
| Automation Compatibility | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
Jindal Steel JSL 304 Pipe Fabrication Work
Material Matt Finish Or Glossy Look Both Work Professional Done .
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India