We are a leading Manufacturer of automatic industrial gates motor, automatic swing gate and dorma automatic sliding door from New Delhi, India.
₹ 88000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Sliding Gate |
| Gate Weight | 2000 kg |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Rated Speed | 1200 RPM |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 10 m/min |
| Usage Type | Industrial |
| Motor Voltage | 230Vac |
| Maximum Weight Per Leaf | 3000 |
| Usage/Application | Industrial |
| Remote Operator | Automatic |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Make ItalyIndustrial area Drive Motor Inbuilt control panel . Heavy Duty motor Intensive used
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Gate Type | Double Swing |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Opening Style | Swing |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Mechanism | Motorized |
| Gate Width | 2400 mm |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Motor Voltage | 24V DC |
| Power | 230 Watt |
| Size | 12 Feet |
| Maximum Weight Per Leaf | 250 kg |
| Usage/Application | Residential or Commercial |
| Remote Operator | Yes |
Minimum order quantity: 1 Piece
Note :-
Product can be customozed as per the customer's requirement.
Price depends on the customization.
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Frame Color | Pristine White |
| Type | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Door Location | Interior |
| Height (ft) | 6 Feet |
| Brand | Dorma |
| Material | Glass |
| Frame Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pritpal Singh (CEO)
S E Automation
Ground Floor, Plot No-19,KH No-35/4, Nangli Poona Extn, Nangli Puna, Near- Tata Tower
New Delhi - 110036, Delhi, India